Galeria realizacji
Meranti Sp. z o.o.
Obejrzyj galerię naszych realizacji.
Oferta > Produkty > Kleje > Maximus
Maximus

KLEJE DO PARKIETU

MAXIMUS D

Ekologiczny klej dyspersyjny o bardzo małej zawartości wody.
Do układania mozaiki i klepki ze stabilnego drewna (np.dąb, jesion, iroko) do 40 cm długości na podłożach cementowych i drewnianych. Zaletami są: duża siła wiązania, długi czas otwarcia, szybkie wiązanie, neutralny zapach, czyszczenie narzędzi wodą. Maximus D spełnia wymagania normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. W przypadku potrzeby gruntowania podłoży cementowych stosować Maximus GD. Nie zalecany do drewna wrażliwego, parkietów lamelowych i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 5, 12 i 25 kg.

MAXIMUS R

Uniwersalny klej rozpuszczalnikowy na bazie żywic syntetycznych.
Do klejenia mozaiki, klepki, krótkich lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, i lanym asfalcie. Mało drażniący zapach dzięki specjalnej kompozycji rozpuszczalników. Maximus R odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na ogrzewanie podłogowe. W przypadku potrzeby gruntowania stosować Maximus GR. Nie zalecany do deski parkietowej i parkietów warstwowych lakierowanych. Opakowanie: 12 i 25 kg.

MAXIMUS PU

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy.
Do klejenia każdego rodzaju parkietu (mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych lakierowanych) na podłożach cementowych , anhydrycie, drewnie , płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Zaletami są bardzo duża siła wiązania ,długi czas otwarcia , neutralny zapach , najszerszy zakres stosowania Maximus – PU odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. W przypadku potrzeby gruntowania stosować Maximus GP. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz i 4,5 + 0,5 kg utwardzacz.

MAXIMUS PU-EKO

Dwuskładnikowy klej epoksydowo-poliuretanowy.
Do klejenia każdego rodzaju parkietu (mozaiki, klepki, lameli, parkietu przemysłowego, kostki brukowej, desek parkietowych i parkietów warstwowych lakierowanych) na podłożach cementowych, anhydrycie, drewnie, płytkach ceramicznych, kamieniu naturalnym i płytach metalowych. Zaletami są bardzo duża siła wiązania, długi czas otwarcia, neutralny zapach, najszerszy zakres stosowania i brak składników uczulających. Maximus PU-EKO odpowiada wymaganiom normy DIN 281. Nadaje się na podłogi ogrzewane. W przypadku potrzeby gruntowania stosować Maximus GP. Opakowanie: 9 kg + 1 kg utwardzacz.

MAXIMUS PN

Specjalistyczny klej poliuretanowy do miejscowych napraw parkietu.
Do mocowania i napraw elementów drewnianych niedokładnie przyklejonych do podłoża. Klej może być stosowany zarówno przed jak i po szlifowaniu parkietu, a przy zachowaniu środków ostrożności także na podłodze już polakierowanej. Klej wielokrotnie zwiększa objętość wypełniając puste przestrzenie. Całkowite związanie po ok.24 godz. Opakowanie: 0,5 kg.

GRUNTY DO PODŁOŻY CHŁONNYCH

MAXIMUS GD

Grunt dyspersyjny silnie penetrujący.
Do gruntowania pylistych i wsiąkliwych podłoży z cementu. Wzmacnia powierzchnię, ogranicza porowatość i polepsza przyczepność kleju Maximus D oraz cementowych mas samopoziomujących do podłoża. Przed klejeniem, podłoże musi całkowicie wyschnąć. Nie stosować do klejów Maximus R i Maximus PU. Opakowanie: 5 i 10 l.

MAXIMUS GR

Grunt rozpuszczalnikowy silnie penetrujący. Do gruntowania pylistych i wsiąkliwych podłoży z cementu i anhydrytu. Wzmacnia powierzchnię, ogranicza porowatość i polepsza przyczepność kleju. Maximus R. Przed klejeniem, podłoże musi całkowicie wyschnąć. Opakowanie: 5 i 10 l.

MAXIMUS GP

Grunt poliuretanowy.
Do gruntowania pylistych i wsiąkliwych podłoży z cementu i anhydrytu. Wzmacnia powierzchnię, ogranicza porowatość i polepsza przyczepność kleju Maximus PU. Może stanowić barierę przeciw wilgoci resztkowej podłoży cementowych. Po zmieszaniu z piaskiem daje szybkoschnącą, bardzo wytrzymałą zaprawę do prac naprawczych podłoży. W przypadku potrzeby rozcieńczenia stosować Maximus S-PU. Opakowania: 5 i 10 l.

MAXIMUS S-PU
Rozcieńczalnik.
Rozcieńczalnik do gruntu poliuretanowego Maximus GP.
Opakowania: 5 i 10 l.
Powrót
Parkiety | Parkiety Warszawa | Podłogi Warszawa | Podłogi drewniane | Panele | Peski podłogowe | Peski egzotyczne | Parkiety egzotyczne | Parkiety warstwowe
Parkiet dębowy | Panele drewniane | Deski dębowe | Układanie parkietów Warszawa