Galeria realizacji
Meranti Sp. z o.o.
Obejrzyj galerię naszych realizacji.
Oferta > Produkty > Kleje > Wakol
Wakol

Kleje WAKOL produkowane są w Pirmasens w Niemczech. Produkowana jest cała gama produktów takich jak grunty, masy wyrównawcze, żywice naprawcze, preparaty do wzmacniania podłoży i wiele rodzajów klejów o różnym przeznaczeniu. Nasza oferta prezentuje kleje oraz grunty do parkietów produkowane wg niemieckiej najlepszej jakości.

WAKOL D 3074

Preparat do gruntowania podłoży przed klejeniem parkietów w postaci koncentratu.Należy rozcieńczać wodą w stosunku 1: 2 ,a przy słabszych podłożach 1:1. Nakładać wałkiem welurowym. Czas schnięcia: do 2 godzin. Zużycie: ok.50 g koncentratu na 1 metr kwadratowy.

Opakowania: pojemnik z tworzyw: 5 litrów i 1 litr.

WAKOL PU 280

Poliuretanowy grunt do gruntowania podłoży przed klejeniem parkietów w postaci gotowej o użycia. Jednoskładnikowy, szybkoschnący, bezzapachowy. Zastosowanie: do gruntowania pod kleje poliuretanowe oraz do wzmocnienia słabych powierzchni jastrychów. Odpowiedni też do odcinania wilgoci w jastrychu cementowym, przy wykonaniu dwóch warstw- do 6 % CM. Nakładanie: wałkiem welurowym z krótkim włosem.

Zużycie: 100 – 150 g jako gruntówka, 250 – 350 g jako izolacja przeciwwilgotnościowa.

Czas wysychania: około 40 – 50 minut jednej warstwy.

Opakowania: pojemnik z tworzyw 11 kg, i 5 kg.

WAKOL PS 205 Żywica lana

Szybkoschnąca dwuskładnikowa żywica do naprawy pęknięć w jastrychach cementowych.

Stosunek mieszania: 1 : 1 objętościowo

Czas utwardzania: do 30 minut

Opakowania: butelka z tworzyw – 300 ml składnik A ,plus butelka 300 ml składnik B

WAKOL PS 295 Gruntówka wzmacniająca do podłoży cementowych

Dzięki dobremu wnikaniu do głębszych warstw, wzmacnia podłoże w wysokim stopniu. PS 295 należy stosować systemowo – po wyschnięciu minimum 72 godziny, należy nałożyć gruntówkę PU 280. Nanosić wałkiem, unikać tworzenia się kałuż.

WAKOL RL 1805 PU Preparat do usuwania kleju

Preparat czyszczący do usuwania resztek klejów z zabrudzonych lakierowanych powierzchni parkietów,kamienia, płytek ceramicznych itp. nawet utwardzonych resztek kleju poliuretanowego.

Sposób nanoszenia: pędzlem na resztki kleju, odczekać od 30 minut do skutku.

WAKOL EM 140 Włóknina odcinająca naprężenia

Poliestrowa mata o grubości 1,1 mm do redukcji i odcinania naprężeń pod klejonym parkietem, w wypadkach gdy podłoże nie ma odpowiedniej wytrzymałości (parkiet może oderwać się wraz z cienką warstwą betonu). Kleić tym samym klejem co parkiet.

WAKOL TS 102 Mata dzwiękochłonna

Mata gumowo – korkowa z granulatu korkowego stosowana jest jako podkład izolujący termicznie i akustycznie,do tłumienia kroków. Ma też zastosowanie jako mata odcinająca naprężenia przy słabych nawierzchniach podłoży betonowych pod parkiety. Przy zastosowaniu odpowiedniej grubości można regulować wysokość posadzki. Klejenie do podłoża na całej powierzchni tym samym klejem co parkiet.

WAKOL K 410 Klej do parkietu z Voc-Control

Najnowszej generacji klej o długim czasie układania, przeznaczony do klejenia parkietu litego, z desek litych i warstwowych,mozaiki przemysłowej z drewna krajowego i egzotycznego.

Nakładanie: szpachla zębata B3, B11

czas układania: minimum 50 minut,dzięki technologii Voc-Control

zużycie: ok. 700 – 1400 g zależnie od rodz. parkietu i szpachli zębatej

opakowanie: wiadro metalowe 20 kg.

WAKOL K 400 Klej do parkietu

Klej taki jak K 410 ale o jeszcze bardziej wydłużonym czasie nakładania: minimum 60 minut.

WAKOL K 415 Klej do parkietów gotowych

Klej oparty na żywicach syntetycznych o małej emisji rozpuszczalników przeznaczony do klejenia parkietów gotowych, wykończonych lakierami fabrycznie dwu i trzywarstwowych oraz litych lakierowanych. Można nim kleić również parkiet surowy, niewykończony.

nakładanie: szpachla zębata B3 , B11

zużycie: 700 – 1200 g

czas układania: 15 minut

opakowanie: wiadro metalowe 20 kg i 8 kg.

WAKOL PU 225 Poliuretanowy klej do parkietu

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy o długim czasie układania do wszystkich rodzajów parkietów i desek niezależnie od ich wielkości z drewna egzotycznego i krajowego.

Nakładanie: szpachla zębata B3, B11

czas nakładania: około 60 minut

opakowanie: wiadro 6 kg składnik A plus 0,75 kg składnik B - razem 6,75 kg

WAKOL PU 210 Poliuretanowy klej do parkietu

Dwuskładnikowy klej poliuretanowy o właściwościach i przeznaczeniu takich jak PU 225 ale o jeszcze bardziej wydłużonym czasie układania do 90 minut.

Opakowanie: wiadro 6 kg składnik A plus 0,90 kg składnik B - razem 6,90 kg.

WAKOL MS 260 Klej do parkietu twardo - elastyczny

Jednoskładnikowy klej POLIMEROWY do klejenia wszystkich rodzajów parkietów i desek z drewna egzotycznego i krajowego,a w szczególności w dużych elementach – deski do szer. 20 cm. Również do parkietu litego i warstwowego oraz mozaiki przemysłowej. Najmocniejszy klej nowej generacji oparty na żywicach MS – polimer.

Nakładanie: szpachla zębata B3, B11

zużycie: 800 – 1400 g

czas układania: ok. 60 minut

opakowanie: wiadro z tworzywa 15 kg.
Powrót
Parkiety | Parkiety Warszawa | Podłogi Warszawa | Podłogi drewniane | Panele | Peski podłogowe | Peski egzotyczne | Parkiety egzotyczne | Parkiety warstwowe
Parkiet dębowy | Panele drewniane | Deski dębowe | Układanie parkietów Warszawa