Galeria realizacji
Meranti Sp. z o.o.
Obejrzyj galerię naszych realizacji.
Oferta > Produkty > Lakiery > Bona
Bona

Bona to profesjonalny producent kompleksowych rozwiązań do układania, lakierowania i konserwacji podłóg drewnianych z siedzibą w Szwecji. Produkty Bony są znane i stosowane przez parkieciarzy na całym świecie.

BONA RESIDENT Lakier do parkietów

Trudno ścieralny,bezwonny, poliuretanowo-akrylowy lakier na bazie wodnej. Nakładanie wałkiem. Przeznaczenie: pomieszczenia mieszkalne- 1 warstwa lakieru podkładowego plus 2 warstwy Resident lub 3 warstwy Resident.

zużycie: 8 - 10 m2/ 1 litr

czas schnięcia: ok. 2 godziny każda warstwa

opakowanie: pojemnik 5 litrów

stopień połysku: połysk, półmat, mat.

BONA MEGA Poliuretanowy lakier do parkietów

Trudno ścieralny,bezwonny lakier na bazie czystego poliuretanu utwardzający się na skutek pobierania tlenu (jako drugiego składnika) z powietrza. Przeznaczenie: parkiety mocno obciążone w pomieszczeniach użyteczności publicznej i w mieszkaniach- nakładać 1 warstwę lakieru podkładowego plus 2 warstwy Mega albo 3 warstwy Mega.
zużycie: 8 - 10 m2/ 1 litr

czas schnięcia: ok.3 godzin każda warstwa

opakowania: pojemniki 1 litr i 5 litrów

stopień połysku: połysk, półmat, mat.

BONA TRAFFIC Poliuretanowy dwuskładnikowy lakier do parkietów

Najbardziej odporny na ścieranie,oparty na czystych poliuretanach, dwuskładnikowy lakier bez zapachu, wodorozcieńczalny z utwardzaczem. Przeznaczenie: do parkietów i podłóg bardzo mocno narażonych na obciążenia w pomieszczeniach użyteczności publicznej i w mieszkaniach.

Nakładać: 1warstwa podkładu plus 2 warstwy Trafic albo 3 warstwy Trafic.

Lakier miesza się z utwardzaczem w stosunku 10:1.

zużycie: 8 – 10 m2/1 litr

czas schnięcia: ok. 4 godz. każda warstwa

opakowanie: lakier pojemnik 4,5 l plus utwardzacz butelka 0,45 l. Razem 4,95 litra.

stopień połysku: półmat, mat.

BONA PRIME CLASIC Lakier podkładowy

Podkładowy lakier bazujący na wodzie,bez zapachu stosuje się jako pierwszą warstwę pod lakiery nawierzchniowe Resident, Mega, Trafic. Redukuje sklejanie kantów.

zużycie: 8 – 10 m2/1 litr

czas schnięcia: do 2 godzin

opakowania: pojemniki 5 litrów i 1 litr

BONA SPORTIVE FINISH Poliuretanowy lakier do podłóg sportowych

Trudno ścieralny, dwuskładnikowy, elastyczny, oparty na czystych poliuretanach lakier do podłóg sportowych. Spełnia normę antypoślizgową DIN 18032.
Przeznaczenie: podłogi sportowe i każde inne. Stosować 1 warstwę lakieru podkładowego SPORTIVE PRIMER i 2 lub 3 warstwy SPORTIVE FINISH. Stosunek mieszania: 1 litr lakieru plus 40 ml utwardzacza. Nakładać wałkiem Przed nałożeniem 2 warstwy lakieru pomalować linie boiskowe (różne kolory) używając farby SPORTIVE PAINT,a następnie po wyschnięciu nałożyć ostatnią warstwę lakieru.

zużycie: 8 – 10 m2/1 litr

czas schnięcia: ok. 3 godz. każda warstwa

opakowanie: lakier 10 litrów plus utwardzacz 1 litr

stopień połysku: połysk, półmat

BONA NATURALE

BONA NATURALE – jest to całkowicie Nowa Generacja Produktów do zabezpieczania podłóg i parkietów oparta na dyspersji poliuretanowej. Naturale nie jest ani lakierem,ani olejem, lecz łączy w sobie najlepsze cechy oleju,wosku i lakieru z unikalną naturalnością w wyglądzie i w dotyku. Podłoga zabezpieczona Naturale jakiegokolwiek filmu na powierzchni. Wygląda tak, jakby była z surowego niczym nie zabezpieczonego drewna. Bardzo odporna na ścieranie.

Systemy nakładania Bona Naturale

Bona Naturale Base – podkład

Bona Naturale 1 K – jednoskładnikowy nawierzchniowy

Bona Naturale 2 K - dwuskładnikowy nawierzchniowy

Nakładanie:

Obiekty mieszkalne: 1 warstwa base plus 1 warstwa 1K, albo 2 warstwy Naturale 1K Obiekty użyteczności publicznej: 1 warstwa Base plus 2 warstwy Naturale 2 K opakowania: pojemniki 4,5 litra stopień połysku: pełny mat. System może być naprawiany miejscowo (np. zniszczonego fragmentu).
Powrót
Parkiety | Parkiety Warszawa | Podłogi Warszawa | Podłogi drewniane | Panele | Peski podłogowe | Peski egzotyczne | Parkiety egzotyczne | Parkiety warstwowe
Parkiet dębowy | Panele drewniane | Deski dębowe | Układanie parkietów Warszawa